V roku 2022 si zatancovalo na skladbu Jerusalema Dance viac ako 400 školákov. V tomto roku veríme, že ich počet ešte narastie. Už teraz sa deti z mesta a susednej obce Slovinky pripravujú na spoločné vystúpenie. Nacvičujú choreografiu na skladbu George Ezra - Green green grass.

Mesto Krompachy v spolupráci so školami pre vás pripravili v piatok živú pozvánku na sobotňajší 15. ročník Festival tanca Krompachy 2023 spojený s oslavou MDD. Podujatie sa uskutoční 3. júna od 13:00 do 18:00 hod. na multifunkčnom ihrisku na Okruhlisku.

Školáci sa na spoločnú choreografiu pripravujú pod vedením skúsenej tanečníčky a choreografky mažoretiek Cheeky Girls Lenky Mihálik – Šoldrovej a jej zverenkýň, ako aj za asistencie školských pedagógov.

Príďte 2. júna na námestie, podporte našich školákov a zažite netradičné predstavenie na skladbu Green green grass, na ktorú si v rámci rôznych výziev zatancovalo milióny ľudí na celom svete.

O deň neskôr v sobotu sme pre vás pripravili bohatý tanečný a zábavný program. Od 13. hod. vystúpia tanečné záujmové súbory z Krompách, Gelnice a Margecian. Pozvanie do Krompách prijali tanečná skupina OUTBREAK -  jedna z najprestížnejších tanečných a umeleckých zoskupení pôsobiacich v súčasnosti na území Slovenskej republiky a UNOSTAR Dance Studio Košice. Pre menších divákov sme pripravili Divadlo na predmestí. Nebudú chýbať rôzne animátorské aktivity, maľovanie na tvár, balóny, cukrová vata, trdelník, mini hamburgery, ľadová drť a iné lákadlá.