Divadelná sála Kultúrneho domu v Krompachoch sa v dopoludňajších hodinách stala miestom tvorivosti, kreativity a šikovnosti krompašských školákov. Týždne usilovne pracovali na svojich videách, aby sa s nimi mohli pochváliť verejnosti a tá následne hlasovala za svojho favorita. 

V troch súťažných kategóriách Naša škola, Naše mesto a Voľná téma: Free style sa o hlasy uchádzalo spolu 13 videí. Všetkým, ktorím sa do súťažnej ankety zapojili a dali svoj hlas srdečne ďakujeme. 

A takto to dopadlo. 

1. kategória Naša škola:

3. miesto: video č. 1 zo ZŠ s MŠ SNP

2. miesto: video 9. B zo ZŠ s MŠ Maurerova

1. miesto: video Tajomstvo výroby papiera ZŠ Zemanská

 

2. kategória Naše mesto:

3. miesto: video č. 1 ZŠ s MŠ Maurerova

2. miesto: video č. 2 ZŠ s MŠ Maurerova

1. miesto: Židovský cintorín ZŠ Zemanská

 

3. kategória Voľná téma (free style):

V tejto kategórii došlo k vzácnej zhode pri hlasovaní. Rovnaký počet bodov získali dve videá a tak boli ocenené dve druhé miesta a jedno prvé miesto. 

2. miesto: spevácke video č. 2 ZŠ s MŠ SNP

2. miesto: video Literatúra ZŠ Zemanská

1. miesto: video Život jedného teeneagera ZŠ s MŠ Maurerova

 

Vyvrcholením slávnostného oceňovania bola aj špeciálna cena - Cena poroty. O jej držiteľovi rozhodovala porota. Miesto v nej prijali primátor mesta Krompachy Dárius Dubiňák, pod ktorého záštitou sa projekt Školská kamera 2023 uskutočnil, riaditeľ ZUŠ Krompachy Jozef Salanci, vedúci odboru multimediálnej a audiovizuálnej tvorby ZUŠ Matej Cvengroš a špeciálnym členom poroty - predsedníčkou poroty sa stala dlhoročná skúsená novinárka, redaktorka spravodajstva RTVS Marie Balážová Melníková. 

Práve ona odovzdala Cenu poroty víťaznému videu - Malá vodná elektráreň zo ZŠ s MŠ Maurerova ulica. 

Víťažom blahoželáme a už teraz sa tešíme na 2. ročník Školská kamera 2024 a na to s akými videami nás školáci prekvapia. Želáme veľa tvorivých síl a nápadov.