Rozhodnutie darovať krv má veľký význam, lebo môže zmeniť, resp. zvrátiť osud iného človeka a zachrániť mu život. Tento čin, je znakom prejavu odvahy, pomoci a solidarity a je prospešný, bezpečný a jednoduchý humánny čin. Krv je pre každého z nás nevyhnutným zdrojom života, je hnacou energiou ľudského mechanizmu.  

Mnoho ľudí sa čuduje, prečo niekto daruje krv. Určite nie preto, lebo jej majú nadbytok, ale preto, že svojim odvážnym rozhodnutím dokážu zachrániť životy  iným. Darovanie krvi je zároveň benefitom aj pre darcu.

Organizmus sa stáva odolnejším, znižuje sa riziko vzniku rakoviny a srdcovocievnych ochorení. A nám v materskej škole u Maurerkáčov bolo veľkou cťou prijať pozvanie organizátorov ŠTUDENTSKEJ KVAPKY KRVI, ktorá sa konala 14.11.2022 na škole EDURAM v Krompachoch.

Preto sme sa rozhodli s našimi najmenšími prísť a spríjemniť všetkým darcom tejto vzácnej tekutiny čas strávený pri odbere. Naši predškoláci si pripravili vystúpenie v podobe rôznych básní, piesní a darcom odovzdali aj malý darček v podobe perníkovej kvapky krvi ako POĎAKOVANIE za ich darcovstvo.

 

                                                                                 

                                                                                  Mgr. Soňa Kočanová

                                                                       zástupkyňa riaditeľky školy pre MŠ