Na to, že vám to chýba poväčšine prídete už neskoro a vtedy začína hľadanie. Rovnako väčšinou bez úspechu. 

Našťastie je medzi nami ešte veľa poctivých ľudí, ktorí stratenú vec nájdu a odovzdajú. Hoci majiteľa nepoznajú, ako prvé im napadne zaniesť ju na mestský úrad, kde stratenú vec prinesú. Nasleduje vyhlásenie v mestskom rozhlase, že sa našla taká a taká vec, na tom a tom mieste. Tak, ako tomu bolo aj pred časom. Poštárka v našom meste našla pred predajňou potravín kľúče od auta. Zaniesla ich k informátorovi na mestský úrad. O stratených kľúčoch sme informovali aj v mestskom rozhlase viackrát. Oznam si našťastie vypočula osoba, ktorá pozná majiteľa stratených kľúčov a ten si pre nich na úrad došiel. Tento prípad mal šťastný koniec. Vďaka poctivému nálezcovi a všímavému známemu.

Nie k všetkým strateným veciam sa však ich majitelia nakoniec dostanú. Je veľa tých, ktorí sa k tomu čo stratili už „nedopracujú“.

Najnovší prírastok v nálezoch v meste je zväzok 9 kľúčov, ktorý sa našiel pred vyše týždňom pred budovou mestského úradu. Ak niekomu chýba, bližšie informácie získate u informátora. Je dobré vedieť, kam s nájdenými vecami. A je dobré vedieť, kde sa môžete o stratených veciach informovať.

Na mestskom úrade sa za niekoľko rokov nazbieralo viacero stratených vecí. Najčastejšie ide o zväzky kľúčov medzi nimi aj kľúče od áut. Nechýbajú ani okuliare s puzdrom či bez puzdra alebo mobilný telefón. No a je tu aj jedna zaujímavosť textilný motýľ v presklennom ráme. 

V „zbierke“ stratených vecí sú aj tohtoročné prírastky. Možno niekomu chýbajú. A možno ich niekto už aj prestal hľadať. A možno sa nachádzajú aj v zbierke straty a nálezy na mestskom úrade. Dôležité je preukázať vlastníctvo stratenej veci. A ešte jedna drobnosť na záver. V digitálnom priestore sa nachádza aj jedna zaujímavá stránka – nálezisko. Nájdete tu straty a nálezy v rámci celého Slovenska.