Prvých záujemcov zaočkujú už v utorok 25. mája. Fungovať bude v pracovných dňoch od 7.30 do 15.30 hod. Vakcinačné centrum bude fungovať v pavilóne C na prízemí (v budove interného a detského oddelenia).

Ako počas otvorenia vakcinačného centra uviedol riaditeľ krompašskej nemocnice MUDr. Miroslav Kraus, je rád, že sa vakcinačné centrum podarilo otvoriť.

„Vidím v tom výhodu pre našich ľudí v regióne, pre našich pacientov. Som rád, že to máme v Krompachoch, možnosť očkovania sa tak priblížila viac ľuďom, ktorí nemusia za vakcínou cestovať. Myslím si, že keď sa preočkuje viac ľudí v regióne, nebudeme musieť až tak dramaticky bojovať s ochorením Covid-19, ako tomu bolo od vlaňajšej jesene,“ uviedol riaditeľ nemocnice.

Otvorenia vakcinačného centra sa zúčastnila aj primátorka Krompách Ing. Iveta Rušinová. Vyjadrila veľkú vďaku zdravotníkom v krompašskej nemocnici, ktorí s námahou bojovali počas pandémie za životy a zdravie ľudí.

„V nemocnici fungovalo Covid oddelenie, v ktorom zdravotníci vykonali vysokokvalifikovanú a cennú prácu pre ľudí z mesta i okolia. Veľká vďaka patrí aj za vytvorenie a fungovanie mobilného odberového miesta v nemocnici. Otvorením vakcinačného centra nemocnica odbremení ľudí od cestovania za očkovaním, za čo jej patrí veľká vďaka,“ zdôraznila primátorka mesta.

Vo vakcinačnom centre počítajú so zaočkovaním 500 ľudí v priebehu týždňa. Očkovacou látkou je Pfizer. Na očkovanie je možné sa prihlásiť cez webovú stránku korona.gov.sk.